Jevgenij - vysokoškolák z dětského domova v Charkově

Jevgenij Romanenko prožil celých osm let ze svého sedmnáctiletého života v charkovském Caritas, tedy v dětském domově zřízeném Charitou pro sirotky a děti, jejichž rodiče byli zbaveni rodičovských prav. I předtím však pobýval v podobných zařízeních.

Přestože neměl lehký život, už toho díky silné vůli a pomoci lidí kolem sebe hodně dokázal. Za čtyři měsíce ukončí střední školu a chystá se bydlet se svým nevlastním bratrem v bytě po rodičích v Charkově. Pak začne studovat informatiku na vysoké škole. S tím se ale nechce spokojit - rád by navíc začal dálkově studovat choreografii a management. Už šest let také trénuje společenské tance, chodí na break dance, kickbox a akrobatiku. Až dostuduje, rád by založil rodinu a měl děti - chtěl by moc dvojčata, holky. Do dětského domova Caritas se ale chce vracet i potom. Nalezl tady totiž svůj domov.

Michal Láš
květen 2005