Durgi - desetiletá indická prostitutka z donucení

Durgi je teprve sedmnáctiletá mladá indická žena. Přes svůj věk prošla peklem. Od sebevraždy, nad kterou často přemýšlela, ji odradilo rozhodnutí pomáhat dívkám, které musejí zažívat stejné hrůzy jako kdysi ona.

Pochází z vesnice Anoti ze státu Karnataka. Když jí byly dva roky, zemřela jí maminka. Otec se po čase znovu oženil a od té chvíle začaly Durgi a jejím třem sourozencům zlé časy. Macecha je týrala, a když Durgi zemřel i tatínek, začal být jejich život nesnesitelný. Macecha se stále doma opíjela a děti musely do úmoru pracovat na poli.

A náhle, to už bylo Durgi deset let, začala být macecha jako vyměněná. Byla milá, příjemná a vlídná. Vzápětí ji spolu s vlastním strýcem prodala za 12 tisíc Rs muži jménem Ashutosch. Ten Durgi požádal, aby mu dělala společnost. Dokonce jí uvařil zvláštní jídlo, ale Durgi se po něm udělalo velmi zle. Na víc už si nepamatuje. Když se probrala, byla ve vlaku z Bangalore do Mumbai.

Kde se ocitla pak přesně neví, jen tuší, že to bylo asi dvě hodiny autem z centra Mumbai. Čtyři nekonečné dny tu byla sexuálně zneužívaná. První den křičela, ale nikdo jí nepomohl. Druhý den z hrůzy praštila jednoho muže, který se po ni sápal, rozbitou lahví. Za trest ji zamkli do pokoje, ale druhý den skočila se strachem z budoucnosti oknem z druhého patra. Svým mučitelům stejně neunikla. Převezli ji do nevěstince, kde od prvního okamžiku musela denně od sedmé hodiny ranní do půlnoci uspokojit až šedesát zákazníků. Když dosáhla třinácti let, počet zákazníků se snížil denně na třicet.

Tak to pokračovalo až do doby, kdy byl na nevěstinec proveden policejní zátah a Durgi byla společně s dalšími sedmi dívkami zachráněna a převezena do Deonar house, zařízení, které poskytuje ochranu dívkám s podobným osudem.

Durgi už nechtěla žít. O sebevraždě dříve přemýšlela často, ale nyní se už cítí mnohem lépe. Je rozhodnuta, že bude spolupracovat na identifikaci svých únosců a majitelů nevěstince.

Chtěla by se stát sociální pracovnicí a pomáhat ostatním dívkám v překonání podobně strašných situací, do kterých osud poslal proti její vůli i ji samotnou.

Leona Šnévajsová
květen 2007